Hebben V8-motoren nog een toekomst?

Volgend decennia zal er nog heel wat veranderen in de auto-industrie. Is het einde van ronkende V12-, V10- en zelfs V8-motoren in zicht. Het lijkt erop van wel.

Gepubliceerd op 2 oktober 2018
Leestijd : 1 min
Hebben V8-motoren nog een toekomst?

Tobias Moers, directeur van Mercedes-AMG, gaf aan Autoblog te kennen dat een V12 voor hen geen enkele zin heeft. AMG’s biturbo-V8 presteert immers even goed (afgezien van de trekkracht) en dat terwijl dat blok lichter en zuiniger is.

Bij Jaguar-Land Rover zeggen ze hun 5 liter V8 zelfs volledig vaarwel binnen dit en 6 jaar. De groep wil zich alleen nog concentreren op motoren met 4 en zelfs 3 cilinders… En op elektromotoren natuurlijk.

Advertentie – lees hieronder verder

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Door Joris Bosseloo Content & Community Manager / Chief Editor
Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Mercedes AMG GT voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Mercedes AMG GT
tweedehands 63 S 4-Matic+ / CARBON / TRACK PACE / CUIR NAPPA
54.000 km 92.490 €
Pierre Malcorps Automobiles - 1390 Grez-Doiceau Bekijk
Mercedes AMG GT
tweedehands AMG 43 4MATIC+
51.947 km 71.895 €
Van Mossel Used Cars Hasselt - 3500 Hasselt Bekijk
Mercedes AMG GT
tweedehands 43 4-Matic+ * GARANTIE 12 MOIS * 1er prop *
93.750 km 65.990 €
AB Cars Herstal - 4040 Herstal Bekijk
Mercedes AMG GT
tweedehands 4D 43 4-Matic+
30.105 km 79.000 €
Auto’s Vereecke Recup bv - 9910 Knesselare Bekijk

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!