In 2025 maakte de MSTC Mazda MX-5 een opgemerkt debuut in de Belcar Endurance. In de BMW-getinte Club Challenge was de Japanse roadster niet alleen een originele, maar ook een zeer competitieve deelnemer. Het bewijs daarvan zijn de talrijke zeges, podiumplaatsen en de titel in deze klasse van het nationale uithoudingskampioenschap. Het lag dus voor de hand dat het MSTC team van Jan Wouters weer aan de start zou verschijnen van het seizoen 2026.
“We puzzelen momenteel nog aan ons programma, maar ik kijk er echt naar uit om weer aan de slag kunnen gaan tijdens het New Race Festival, de klassieke seizoensopener in Zolder. De wagen onderging deze winter een technische update zodat we zeker competitief voor de dag zullen komen. Daarvoor kan ik ook rekenen op enkele vertrouwde piloten die de wagen reeds goed kennen: routinier Alain De Jong en de jonge getalenteerde Robbe Janssens”, verduidelijkt Jan Wouters zijn plannen voor 2026.
Blik op de 24 Uren van Zolder
Momenteel is MSTC ook al bezig met de voorbereidingen van de 24 Uren van Zolder. Samen met Team Longin zal MSTC een equipe van BV’s inzetten die niet alleen de ambitie heeft op te vallen, maar ook een degelijk resultaat wil neerzetten. Televisiepresentator en charmeur Ruben Van Gucht, ex-wereldkampioen veldrijden Niels Albert en ex-Rode Duivel Toby Alderweireld zegden al toe en begonnen aan de voorbereiding van de iconische etmaalrace onder begeleiding van niemand minder dan Bert Longin himself. Tijdens de wedstrijd zullen de BV’s bijgestaan worden door de vaste MSTC-piloten.
Advertentie – lees hieronder verder
“Dit is een bijzonder project dat zeker de nodige aandacht zal genereren. Maar tegelijk starten we ook met de nodige ambitie om in de 24 Uren van Zolder in de klasse met de top mee te draaien. Mits een goede begeleiding en voorbereiding moet dat zeker lukken, zoals ik weet uit mijn vroegere ervaring met de Mazda Racing Stars”, licht Jan Wouters het mooie project rond de 24 Uren van Zolder toe.
Timing Belcar New Race Festival 2-3 mei 2026
Zaterdag 2 mei
09:55 - 10:55 : Pre-qualifying practice
14:30 - 15:00 : Qualifying
Zondag 3 mei
11:45 - 12:20 : Gridwalk
12:40 - 15:40 : Race 180 minuten
Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be