Nadat het debuut van de MSTC Mazda MX-5 in 2025 werd bekroond met meerdere overwinningen en een titel in de Club Challenge, lagen de verwachtingen voor 2026 hoog. Dit seizoen was de tegenstand zeker te duchten, maar voor de mediagenieke etmaalrace werden alle registers opengetrokken. Belcar-icoon Bert Longin kwam MSTC vervoegen, met in zijn zog enkele BV’s waarmee hij al eerder had geracet: Ruben Van Gucht, Junior Planckaert en Niels Albert.
Op kruissnelheid
Robbe Janssens en Alain De Jong namen een vlotte start van het seizoen aan het stuur van de vertrouwde Mazda MX-5, die in de winter enkele updates had gekregen om nog competitiever voor de dag te komen. De eerste drie races, in Zolder, Assen en Spa-Francorchamps, leverden telkens een podiumplaats op, waarbij Robbe Janssens ook nog een pole position en de snelste wedstrijdronde liet optekenen.
Advertentie – lees hieronder verder
Roet in het eten
Die goede vorm wekte hoge verwachtingen voor de 24 Uur van Zolder. “We keken dan ook erg uit naar de 24 Uur van Zolder, de absolute topact van het seizoen waarin de MSTC Mazda’s voorheen al sterk hadden gescoord. Met onze sterke en mediagenieke line-up lagen de verwachtingen vooraf uiteraard zeer hoog. Maar helaas werden we al in het eerste wedstrijduur aangereden en liep onze Mazda zware schade op. Ondanks het harde werk van onze mecaniciens moesten we de handdoek werpen… Weg mooi resultaat en de daarmee gepaard gaande punten in het kampioenschap…”, blikt MSTC-teambaas Jan Wouters terug.
Het laatste woord
Gelukkig werd het Belcar Endurance seizoen 2026 nog mooi afgesloten met de knappe tweede plaats van Junior Planckaert, Bert Longin en Robbe Janssens tijdens de finale in Zolder, goed voor een fraaie derde plaats in de eindstand van de Club Challenge. “Zo afronden op een positieve noot is belangrijk voor iedereen in het team en het gaf Junior Planckaert meteen de gelegenheid nog wat kilometers af te leggen met het oog op zijn verdere racecarrière. Nu komt het Sterrenteam dit jaar nog één keer in actie tijdens de Race Promotion Night, waar Niels Albert en Alain De Jong me zullen bijstaan. En dan kunnen we weer plannen maken voor de toekomst”, verklaart Bert Longin.
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte: