Citroën zwaait hydropneumatische ophanging uit

Een van de specifieke kenmerken van Citroën verdwijnt ten voordele van de rendabiliteit. De liefhebbers zullen er om rouwen, maar de dagen van de hydropneumatische ophanging die met de DS werd geïntroduceerd zijn nu definitief geteld.

Gepubliceerd op 13 juli 2015
Leestijd : 2 min

Deel

Citroën zwaait hydropneumatische ophanging uit

Volgens de berichten van Automotive News Europe leiden kostenbesparingen tot het verdwijnen van één van typische kenmerken van het Franse automerk: de hydropneumatische ophanging.

Die hydropneumatische vering dook voor het eerst op tijdens de voorstelling van de Citroën DS op het Salon van Parijs 60 jaar geleden, en maakte deel uit van de talrijke innovaties waarmee deze mythische DS mocht pronken.

Tegenstanders van de hydropneumatische ophanging voerden aan dat je snel zeeziek werd in de Citroëns die ermee waren uitgerust, maar er waren aanvankelijk zeker zoveel voorstanders. Toch moet gezegd worden dat hun aantal steeds verder slinkt, wat blijkt uit de dalende verkoopcijfers van Citroëns uitgerust met dit type vering.

Bovendien werd deze befaamde ophanging ook steeds zeldzamer in het aanbod. Het is zelfs merkwaardig dat geen enkel model van het nieuwe merk DS ermee is uitgerust. Wie een hydropneumatische ophanging wil, is nu aangewezen op de Citroën C5, die ze optioneel aanbiedt onder de naam Hydractive III+.

Maar ook deze optie valt niet meer echt in de smaak van de klanten. Bovendien doen de geruchten de ronde dat ook de top van Citroën tot het besluit is gekomen dat er tegenwoordig systemen zijn die even goed of beter functioneren, zoals de luchtvering of de gestuurde dempers of een combinatie van beide.

Advertentie – lees hieronder verder

Vindt u ook dat het tijd is dat Citroën afscheid neemt van zijn hydropneumatische ophanging?

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Citroen voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Citroen C4 Picasso
tweedehands 1.2+AIRCO+NAVI+SEMI-CUIR+JANTES+EURO 6B
157.919 km 4.290 €
Lovacar - 1410 Waterloo Bekijk
Citroen C4 Cactus
tweedehands Feel
114.250 km 5.700 €
MI Cars - 9150 Kruibeke Bekijk
Citroen C3 Aircross
tweedehands Aircross 1.2 PureTech Feel S&S
25.900 km 10.990 €
Raes My Way Damme - 8340 Damme Bekijk
Citroen C3
tweedehands 1.2 PureTech 82 S&S MAN Feel Bluetooth | CARPLAY | ECC
77.590 km 9.445 €
Van Mossel Citroen Hasselt - 3500 Hasselt Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.