270 pk voor de 308 GTI

Op 25 juni zal Peugeot flink wat aandacht opeisen op het Festival of Speed in het Britse Goodwood. Het merk met de leeuw toont er immers haar nieuwe 308 GTI. Liefhebbers van het genre zitten op dit model te wachten sinds de constructeur de Peugeot 308 R Concept onthulde op het salon van Frankfurt in september 2013.

Gepubliceerd op 22 juni 2015
Leestijd : 1 min

Deel

270 pk voor de 308 GTI

Deze Peugeot neemt de Renault Mégane RS en de Seat Leon Cupra in het vizier want net als bij deze concurrenten wil de constructeur niet overdrijven met technologie. Deze 308 GTI heeft recht op een onderstel dat 11 mm werd verlaagd en ook het koetswerk werd licht aangepast. Zo komt er een nieuw radiatorrooster, aangepaste bumpers, 19 duim grote velgen, en een diffuser met een dubbele uitlaat achteraan. Binnenin zien we een mix van leer, alcantara en aluminium inzetstukken.

Technisch gezien geven we nog mee dat de constructeur het onderstel heeft aangepast om de wagen nog efficiënter te maken. Zo komt er ook een Torsen differentieel waardoor de wagen zijn koppel ook op het asfalt kan zetten. Het ESP-systeem kan bovendien worden uitgeschakeld.

Onder de motorkap van deze 308 GTI die amper 1.205 kg weegt, vinden we de motor die eerder in de RCZ R Coupé werd gebruikt. Dat is een 1.6 THP van 270 pk. Deze motor biedt een uitstekende verhouding gewicht/vermogen (4,46 kg/pk). Hij spurt in 6 seconden van 0 tot 100 km/u en verbruikt gemiddeld 6l/100 km.

Advertentie – lees hieronder verder

Valt u voor de charmes van deze Peugeot 308 GTI ?

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Door Stéphane Lémeret Redacteur

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Peugeot voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Peugeot Partner
tweedehands Partner 1.6 BlueHDi L1 STD Light Pro
110.000 km 8.999 €
My Auto.be - 5060 Sambreville Bekijk
Peugeot 5008
tweedehands 5008 1.2 PureTech GT-Line 7pl Automaat - TREKHAAK / NAVIGATIE / CAMERA / SMARTLINK / BLIS / ACC
33.440 km 25.850 €
Auto's Kris - 3190 Boortmeerbeek Bekijk
Peugeot Rifter
tweedehands 1.2i STD Allure S/S
42.113 km 17.890 €
Occasiecenter Traxxion Deinze - 9800 Deinze Bekijk
Peugeot 208
tweedehands 1.2 PureTech STYLE – 1 EIGENAAR – 62.083 KM
62.083 km 9.750 €
Garage Van Hozeham - 3630 Maasmechelen Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.