Na Zolder en Assen streek de Belcar Endurance het voorbije weekend neer in Spa-Francorchamps voor de derde manche van het seizoen 2026, een vieruursrace die dient als ideale voorbereiding op de 24 Uren van Zolder eind augustus. Vijfendertig wagens stonden aan de start, aangevuld met de drieëntwintig deelnemers van de Ligier JS Cup. Een rijk gevuld deelnemersveld, helemaal in lijn met de inzet voor het Gocar Racing Team, dat sinds het begin van het seizoen stevig aan de top van de Club Challenge meedraait. "We mikken op een sterk resultaat in Spa, met de verlenging van onze titel als ultiem doel", verklaarde MSTC-teambaas Jan Wouters voor de start van het weekend.
De genadeslag
Nochtans was de vrije training bijzonder veelbelovend begonnen, met een chrono die het potentieel van de Mazda MX-5 nog eens bevestigde. Robbe Janssens mikte op de pole position in zijn klasse. Maar na de eerste snelle ronde moest hij al naar de pits terugkeren. De diagnose viel en was ondubbelzinnig: de motor was ernstig beschadigd en moest dringend vervangen worden.
Advertentie – lees hieronder verder
Een beslissende nacht
Een motorblok herbouwen in een paar uur tijd was onmogelijk. De oplossing kwam van het MSTC-atelier zelf: de trainingswagen, die elders al in de Belcar reed, werd opgehaald en meteen klaargestoomd. De mecaniciens werkten door tot diep in de nacht en om 9u15 zaterdagochtend stond de rode Mazda inderdaad op de grid. Opgeven stond nooit op het programma.
Doel bijgesteld, podium behouden
Een tragere wagen, banden die al gebruikt waren: de ambities moesten voor de start naar beneden worden bijgesteld. Hoog mikken, maar zonder van een overwinning te dromen. Robbe Janssens zette een solide start neer, waarna hij het stuur doorgaf aan Kris De Strijker, debutant, maar foutloos in zijn stint. Alain De Jong reed de vier uur uit en kwam als derde in de klasse over de streep. "Eind goed, al goed. We hebben een echte wending meegemaakt, maar het hele team heeft standgehouden", genoot Alain De Jong op het podium, met de blik al gericht op de 24 Uren van Zolder en het sterrenteam onder leiding van Bert Longin.
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief