Bosch: “Zelfrijdende auto kan morgen al”

Kay Stepper, Vice President van de afdeling ‘autonoom rijden’ van Bosch, zei onlangs dat de zelfrijdende auto technisch klaar is. De reden waarom de introductie op zich laat wachten, ligt met andere woorden elders…

Gepubliceerd op 11 februari 2020
Leestijd : 1 min

Deel

Bosch: “Zelfrijdende auto kan morgen al”

In een interview met Autocar gaf Kay Stepper dit te kennen: “Eerlijk gezegd hebben we aan de technische kant alles wat we nodig hebben om morgen een autonome auto te lanceren.”

Twee grote hindernissen

Waarom zien we dan geen autonome auto’s op de markt zien komen? “De hindernissen zijn niet van technische aard. Het probleem zit ‘m in de verschillende wetgevingen die enorm van elkaar verschillen, of je nu in Europa, de VS of China bent.” Bovendien moet het raakvlak bij de bevolking nog worden gevormd. “Sommige mensen hebben veel moeite met het accepteren van de autonome auto als realiteit van het dagelijkse leven.”

Advertentie – lees hieronder verder

Dit gegeven wordt bevestigd door de resultaten van de laatste “Global Automotive Consumer”-enquête, uitgevoerd door Deloitte. Daaruit blijkt dat amper 1 op 2 bestuurders vertrouwen zou leggen in een zelfrijdende auto.

En in België?

In België zegt 61% van de respondenten van de enquête bang te zijn voor een mogelijke hack van het computersysteem van zo’n voertuig. Desondanks ziet Kay Stepper tegen 2025 de eerste autonome auto’s in het straatbeeld verschijnen. Weet trouwens dat er op bepaalde plaatsen in België al  autonome shuttles rondrijden in het kader van een experiment.

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Mercedes S-Klasse voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Mercedes S-Klasse
tweedehands 580 e 4MATIC L
74.679 km 104.999 €
Groep Jam Zuid - 3500 Hasselt Bekijk
Mercedes S-Klasse
tweedehands 580 e 510pk/AMG/Pano/MemoryLeder/Keyless/AIR/360
76.000 km 69.000 €
DS33 - Cars - 2490 Balen Bekijk
Mercedes S-Klasse
tweedehands 580
45.354 km 2.288 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk
Mercedes S-Klasse
tweedehands 450
22.109 km 1.766 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.