Op satellietbeelden die door het Duitse nieuwsmedium Wirtschafswoche worden gedeeld, is te zien dat de duizenden Volkswagens die stof staan te vergaren zowel nabij het American-footballstadion van de Detroit Lions, in de buurt van een voormalige kerncentrale in Seattle als bij de haven van Baltimore, langzaam maar zeker in aantal aan het verminderen zijn. Stuk voor stuk zijn het auto’s die met zogenaamde ‘sjoemelsoftware’ zijn uitgerust en die daardoor een vertekend beeld van de werkelijke CO2-uitstoot vertonen. VW heeft ze enige tijd geleden, na het dieselgate-schandaal, overgekocht van klanten.
Verschillende lotsbestemmingen
Naar verluidt werden er van de 400.000 door VW overgenomen exemplaren zo’n 261.000 aangepast en opnieuw op de markt gebracht, en werden er tot hiertoe al 102.000 van vernietigd omdat ze “verouderd” waren. Het dieselgate-schandaal heeft Volkswagen inmiddels al enkele miljarden euro’s gekost, geld dat het merk voor een deel probeert te recupereren van ex-CEO’s.
Advertentie – lees hieronder verder
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief