Crash van meer dan 1 miljoen op Spa-Francorchamps

Op het circuit van Spa-Francorchamps kwamen er onlangs tal van prachtige historische racewagens in actie. Maar voor deze Porsche 962 C ging het finaal mis.

Gepubliceerd op 21 oktober 2021
Leestijd : 1 min

Deel

Crash van meer dan 1 miljoen op Spa-Francorchamps

Racewagens uit de jaren ’80 en ’90 zorgden voor vele mooie pagina’s autosportgeschiedenis. Daarin speelden de Porsche 956 (zie foto onder) en zijn opvolger de 962 een belangrijk rol.

porsche-956-jacky-ickx

Deze Duitse prototypes behaalde een resem overwinningen in de belangrijkste uithoudingsraces ter wereld, met vaak onze landgenoot Jacky Ickx aan het stuur.

Te vroeg op het gas

Tegenwoordig kan je die racewagens weer vaak aan het werk zien op de circuits. De gerestaureerde exemplaren zijn de blikvangers tijdens oldtimerevenementen en testritten. Zo was deze Porsche 962 C onlangs aan de slag in ons land op het circuit van Spa-Francorchamps.

Advertentie – lees hieronder verder

crash-porsche-962-C-autoaddiction-trailer-1

Jammer genoeg ging de eigenaar iets te vroeg op het gas bij het uitkomen van de chicane en knalde hij zijn unieke bolide frontaal in de muur. Hierbij werd vrijwel de hele voorpartij vernield en zal de herstelfactuur zonder twijfel zéér hoog oplopen.

Als je weet dat deze Porsche 962 C een geschatte marktwaarde van 1,2 miljoen dollar heeft (ruwweg 1,03 miljoen euro), zal de eigenaar de volgende keer waarschijnlijker iets voorzichtiger zijn als hij zich weer op het circuit waagt.

Video en screenshots: Youtube / Auto Addiction

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Door Alain De Jong journalist, tekstschrijver, communicatiespecialist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Porsche voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Porsche Cayman
tweedehands 718 2.0Turbo PDK
87.964 km 51.470 €
Auto-Elektro Peeters - 2390 Westmalle Bekijk
Porsche Macan
tweedehands Macan 2.0 Turbo PDK
135.136 km 27.900 €
PGN BV - 9860 Oosterzele Bekijk
Porsche Panamera
tweedehands Panamera 4 l E-Hybrid l 2.9 V6 l Luchtvering l PDLS+ l Panodak l Head-Up Display l Sportuitlaat
38.356 km 67.999 €
GDC Auto - 9620 Zottegem Bekijk
Porsche Taycan
tweedehands 93.4 kWh Taycan - Bose - Pano - Volleder - 360° - Lane assist -
62.346 km 56.995 €
V-MOTORS - 2870 Puurs Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.