Bijzonder: BMW schudt alle richtlijnen door elkaar met een gloednieuw concept!

Tijdens de beroemde Concours d’Elégance van Villa d’Este heeft BMW iedereen verrast met een onverwachtse ster. De Duitse fabrikant heeft een concept dat niet lang na zijn voorstelling op het Salon van Genève werd opgeborgen, nieuw leven ingeblazen. Dat eerste concept dateert van… 1970!

Gepubliceerd op 3 juni 2019
Leestijd : 1 min
Bijzonder: BMW schudt alle richtlijnen door elkaar met een gloednieuw concept!

Het gaat om de BMW Garmisch. Een (tot op heden) vergeten model van de hand van de beroemde beeldhouwer en designer Marcello Gandini, die onder andere ook de Lamborghini Miura en Bugatti EB 110 heeft ontworpen. Op de vraag van BMW om een “grotere coupé in avantgardistische stijl” te creëren, tekende hij dit model met 4 zitplaatsen op basis van de 2002 tii. Job volbracht. Ondertussen is “de meester” 80 jaar, maar hij heeft wel nog geholpen aan de wedergeboorte van zijn model om er zeker van te zijn dat de verhoudingen en de ziel van het oorspronkelijke exemplaar gerespecteerd werden.

De medewerkers van BMW die verantwoordelijk waren voor dit project hebben dus dezelfde procedures toegepast als op het verdwenen concept om een perfectie harmonie te garanderen. Het resultaat is verbluffend: alle details werden identiek nagemaakt. We hebben veel bewondering voor de typische neusgaten uit die tijd, maar ook en vooral voor de ongelooflijk elegante en sobere cockpit. Het opvallendste is natuurlijk de indrukwekkende spiegel aan passagierszijde die als een schuif opgeborgen kan worden in het handschoenenvakje.

Dit unieke exemplaar zal worden tentoongesteld in het BMW museum.

Advertentie – lees hieronder verder

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Lees meer over
Door Nicolas Morlet Freelance journalist
Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands BMW voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
BMW 1 Reeks
tweedehands 118 118i M-PACK
11.283 km 29.980 €
Autobedrijf De Baets - 9090 Melle Bekijk
BMW 3 Reeks
tweedehands 330 Touring 330I M-PACK
8.368 km 42.990 €
Autobedrijf De Baets - 9090 Melle Bekijk
BMW 2 Reeks
tweedehands 216 Gran Coupé dA * PACK M * GARANTIE 12 MOIS *
139.000 km 19.450 €
MBS Automobile - 4460 Grâce-Hollogne Bekijk
BMW 3 Reeks
tweedehands 316 316i
126.924 km 3.990 €
AB Cars Herstal - 4040 Herstal Bekijk

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands BMW voertuig?
52.831 nieuwe en tweedehands voertuigen bij jou in de buurt!
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.