Ferrari Luce: verkoopdoel voor 2026 nu al bereikt

In amper twee maanden zou Ferrari zijn jaarlijkse verkoopdoel voor de elektrische Luce al gehaald hebben, vooral dankzij de Chinese markt.

Gepubliceerd op 3 augustus 2026
Leestijd : 2 min

Deel

Ferrari Luce: verkoopdoel voor 2026 nu al bereikt

Bij zijn lancering kreeg de Ferrari Luce veel kritiek van puristen vanwege het op zijn minst controversiële design. Toch lijkt zijn commerciële carrière sterk te beginnen. Volgens de Britse krant Financial Times heeft Ferrari zijn verkoopdoel voor dit jaar al bereikt, amper twee maanden na de lancering van het model.

Een Ferrari die niet iedereen kan bekoren

Deze elektrische Ferrari met vier deuren en vijf zitplaatsen werd ontworpen door Sir Jony Ive en Marc Newson, twee ontwerpers die meewerkten aan het design van Apple-producten. Bij de voorstelling in mei zorgde hij meteen voor heel wat discussie op het internet.

Zelfs Luca di Montezemolo, de voormalige iconische topman van Ferrari, spaarde zijn kritiek niet en verklaarde: “Dit is tenminste een auto die de Chinezen niet zullen kopiëren.”

Advertentie – lees hieronder verder

Dank je wel, China

Los van de eerste reacties lijken de verkoopcijfers dus bemoedigend. Ferrari heeft de cijfers niet officieel bekendgemaakt, maar volgens de Financial Times vernam de krant uit interne bron dat Ferrari al in juli zijn jaarlijkse verkoopdoel voor de Luce bereikt heeft: ongeveer 500 verkochte auto’s.

Dat blijft natuurlijk een erg beperkt volume, maar dat is logisch voor een model met een basisprijs van 550.000 euro. Ferrari ligt daarmee op koers om tegen 2030 ongeveer 2.500 Luces te verkopen, goed voor zowat 600 auto’s per jaar. Dat vertegenwoordigt slechts ongeveer 4,5% van de totale verkoop van het merk (vorig jaar verkocht Ferrari wereldwijd 13.640 auto’s).

Volgens de Financial Times dankt de Luce zijn sterke start vooral aan de Chinese markt, maar ook de terugkeer van Amerikaanse technologieondernemers zou een positieve rol spelen. Of misschien heeft de Ferrari Luce zijn succes wel te danken aan de pauselijke zegen die hij bij zijn lancering kreeg?

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Door Olivier Maloteaux Autojournalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Ferrari voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Ferrari
tweedehands
4.075 km 7.771 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk
Ferrari 296
tweedehands GTS
692 km 5.873 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk
Ferrari Mondial
tweedehands Mondial t Cabriolet 3.4 V8
102.000 km 57.890 €
Spirit Of Legend Cars - 5030 Gembloux Bekijk
Ferrari Roma
tweedehands Blu America / 2 Years Ferrari Approved
10.200 km 207.500 €
FMA NV - 2110 Wijnegem Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.