Tsjechische politie gaat achtervolgen met… een Ferrari!

Om criminelen met snelle wagens succesvol te kunnen achtervolgen, heeft de Tsjechische politie een prachtige Ferrari 458 Italia aan haar wagenpark toegevoegd. Het betreft een bolide die in beslag werd genomen en die uiteraard werd aangepast aan de noden van de arm der wet…

Gepubliceerd op 29 juli 2022
Leestijd : 2 min

Deel

Tsjechische politie gaat achtervolgen met… een Ferrari!

De Ferrari 458 Italia in kwestie werd tien jaar geleden in beslag genomen (na een rechtszaak) en is nu dus omgebouwd tot een Tsjechische politieauto. Gewoonlijk worden geconfisqueerde voertuigen doorverkocht of zelfs vernietigd, maar over het lot van dit Italiaanse raspaard werd duidelijk anders beslist.

Door zijn indiensttreding bij de politie zal de krachtige vierwieler deel gaan uitmaken van een speciale dienst op nationaal niveau. Om de kans op incidenten te verkleinen, zullen de gelukkige agenten die aan zijn stuur mogen draaien een aparte opleiding genieten. Een ongeluk is immers snel gebeurd en al zeker met zo’n achterwielaangedreven monster met een vurig karakter.

Extra kosten

Czech-police-Ferrari-4

Aanvankelijk had deze Italiaanse schone een rode huid, dus was een spuitbeurt noodzakelijk. Voorts werd een typisch licht- en geluidssysteem geïnstalleerd, alsook camera’s, signalering achteraan en natuurlijk een boordradio.

Advertentie – lees hieronder verder

De werkzaamheden hebben in totaal 13.800 euro gekost, wat al bij al nog meevalt, maar daar kwam nog eens 5.300 euro voor onderhoud bovenop. En dan hebben we het nog niet gehad over de kosten die onvermijdelijk zullen volgen.

Ideaal voor achtervolgingen?

Czech-police-Ferrari-3

Voor wie dit beest kan beheersen: ja. De Ferrari 458 Italia, die in 2009 werd onthuld en waarvan er ruim 20.000 exemplaren werden geproduceerd, wordt aangedreven door een krijsende 4,5-liter V8-motor die 570 pk en 540 Nm produceert, voldoende om het 0-100 km/u-sprintje in 3,4 seconden af te werken en een topsnelheid van 325 km/u te bereiken.

Laat die criminelen maar komen…

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Door Maxime Hérion Journalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Ferrari 458 voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Ferrari F 430
tweedehands VERKOCHT-VENDU-SOLD!!!!!!!
72.825 km 79.000 €
JP-Cars - 9870 Machelen - Zulte Bekijk
Ferrari F8
tweedehands Tributo PPF l Matt carbon l Race seats l Ferrari approved
11.500 km 309.999 €
Auto's Fabre BV - 1910 Kampenhout Bekijk
Ferrari Testarossa
tweedehands '91 CH5085
47.941 km 179.950 €
Oldtimerfarm - 9880 Aalter Bekijk
Ferrari 296
tweedehands GTS 3.0 V6 PHEV 830PK*|LIFT*CARBON*LED*HEADUP*JBL*TVA|
692 km 399.000 €
Carrera Cars Concept - 4621 Fléron Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.