Niels van Roij transformeert de Ferrari Testarossa

De Nederlandse autodesigner Niels van Roij is gespecialiseerd in maatwerk en heeft een Ferrari Testarossa omgetoverd tot een Targa-versie met de naam Guida Touring Sport.

Gepubliceerd op 21 september 2025
Leestijd : 3 min

Deel

Niels van Roij transformeert de Ferrari Testarossa

Vanuit zijn thuisbasis in Nederland beweegt designer Niels van Roij zich al enkele jaren in de niche van het exclusieve autodesign. Hij tekende onder meer een shooting brake-versie van de Tesla Model S, de Ferrari 550 Breadvan en een shooting brake op basis van de Rolls-Royce Wraith.

Hij werkt in opdracht van veeleisende verzamelaars die hun droomproject willen realiseren zonder dat de kosten een rol spelen. Zijn nieuwste project is opnieuw verrassend: een aangepaste Ferrari Testarossa voor een klant uit Andorra. Die vroeg hem om de auto letterlijk ‘open te trekken’ en zo optimaal te kunnen genieten van het rijden met het haar in de wind.

Ferrari Testarossa GTS (1)

Simpel maar doeltreffend

De Testarossa werd geproduceerd tussen 1984 en 1992, maar is er nooit gekomen als cabrio – op één exemplaar voor Giovanni Agnelli na, de baas van Fiat – en zeker niet als Targa. Van Roij moest dus vertrekken van een gesloten coupé en daar zijn creativiteit op loslaten.

Advertentie – lees hieronder verder

Zoals gewoonlijk is het werk van designer zeer geslaagd: deze Testarossa GTS (voor Guida Touring Sport) oogt alsof hij zo uit de Ferrari-fabriek rolde. Het dak werd uitgezaagd tussen de voorruit en de kleine achterruitjes, waardoor het interieur nu baadt in daglicht.

Voor regenachtige dagen zijn er twee verwijderbare panelen die – zo hopen we toch – in de kofferruimte passen. Zo wordt de Testarossa opnieuw een coupé. Deze oplossing doet denken aan de Ferrari 348 TS uit 1989, die ook een afneembaar dakpaneel had.

Ferrari Testarossa GTS (3)

V12 met 180°-opstelling

Voor het overige bleef deze Ferrari Testarossa volledig origineel. Hij is uitgerust met een 4,9-liter V12-motor met een platte 180°-opstelling, afgeleid van die in de 512 BB. De motor levert 390 pk, goed voor een sprint van 0 naar 100 km/u in 4,8 seconden en een topsnelheid van ruim 300 km/u.

Hoewel deze ingreep op het eerste gezicht eenvoudig lijkt, is de realiteit anders: de vaklui die aan de Testarossa werkten, spendeerden er bijna 3.000 uur aan. Het lastigste was de koets stijver maken om het wegvallen van het vaste dak op te vangen. De dorpels, de centrale tunnel, de ophangingspunten van de achterbrug en verschillende andere plaatwerkdelen werden verstevigd.

Aangepast interieur

Ook het interieur werd grondig aangepakt tijdens de ombouw, met een moderne look als doel. De deurpanelen werden hertekend, de deurklinken zijn gemaakt uit massief aluminium, en er werden op maat gemaakte draagtassen ontworpen om de dakpanelen in op te bergen. De zetels en bekleding zijn uitgevoerd in luxueuzer leder dan bij het origineel.

Om een mogelijke rechtszaak van Ferrari te vermijden – het merk is doorgaans weinig enthousiast over aanpassingen aan zijn modellen – vermijdt Niels van Roij elke verwijzing naar de naam Testarossa in zijn communicatie. Het logo van Pininfarina (de originele ontwerper van de Testarossa) werd vervangen door zijn eigen embleem. Toch droeg de wagen tijdens een recente expositie in Nederland nog het Ferrari-logo. Zal het Italiaanse merk zich daar boos over maken en de Nederlandse designer aanklagen? Gezien de verbluffende kwaliteit van deze creatie lijkt dat weinig waarschijnlijk.

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Door Maxime Hérion Journalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Ferrari Testarossa voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Ferrari Testarossa
tweedehands Blu Sera '89 CH9948
68.547 km 235.000 €
Oldtimerfarm - 9880 Aalter Bekijk
Ferrari Testarossa
tweedehands Te koop gevraagd
30.000 km Prijs op aanvraag
Carrosso Classic & Sportscars - 8375HN Oldemarkt Bekijk
Ferrari
tweedehands
Prijs op aanvraag
Catawiki - 1079 TX Amsterdam Bekijk
Ferrari 488 Spider
tweedehands 3.9 Turbo V8 F1 70th Anniversary Full Service Belgian Car 1owner Carpass
56.500 km 229.990 €
Maximotors - 7350 Hensies Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.