Oldtimermarkt 2026: dit zijn de tops en flops tot nu toe!

Eén ding is zeker: 2026 is sterk van start gegaan voor de oldtimermarkt. Vijf veilingen in Parijs geven een duidelijk beeld van de huidige trends, zowel aan de top als aan de onderkant van de prijsladder.

Gepubliceerd op 9 februari 2026
Leestijd : 5 min

Deel

Oldtimermarkt 2026: dit zijn de tops en flops tot nu toe!

Rétromobile, de gerenommeerde Parijse oldtimerbeurs, vierde dit jaar zijn vijftigste editie en is altijd al hét startschot voor het klassieke autoseizoen geweest. Steeds op de agenda aan het begin van het jaar, wanneer het rallycircuit nog slaapt, zet de beurs traditiegetrouw de toon voor wat komen gaat. Met een recordaantal bezoekers uit alle hoeken van de wereld is het Franse evenement uitgegroeid tot een echte wereldreferentie.

Als kers op de taart vonden er die week vijf grote veilingen plaats in Parijs. Gooding & Company, nu de officiële huisveiling van Rétromobile, nam die rol over van het Franse Artcurial, dat verhuisde naar het prestigieuze Peninsula Hotel. Verder waren ook RM Sothebys (onder het Louvre!), Bonhams (in de Polo de Paris) en Broad Arrow (in het Roland-Garros-stadion) van de partij. Een krachtig signaal van hoe groot de aantrekkingskracht van Rétromobile inmiddels is.

1. FLOP: Klassiekers van vóór de jaren 80 blijven het lastig hebben

Van elegante vooroorlogse klassiekers tot iconische GTs uit de jaren 60, de trend zet zich door: deze autos raken steeds moeilijker verkocht. Niet alleen bleef een flink aantal kavels uit deze periodes onverkocht, ook de prijzen lagen opvallend laag. Zo wisselde een Aston Martin DB6 Vantage voor minder dan 200.000 euro van eigenaar (inclusief kosten), en ging een zeldzame Facel Vega Facel II met handgeschakelde versnellingsbak voor slechts 143.750 euro onder de hamer (beide bij Bonhams). Zelfs bij Gooding bleven topstukken onverkocht, waaronder een Ferrari 250 GT SWB en een 250 GT LWB California. Ooit waren deze autos dé sterren van elke veiling.

artcurial2
© Artcurial

Advertentie – lees hieronder verder

Zelfs in het lagere prijssegment blijft het stroef: veel populaire modellen blijven onverkocht of gaan voor minder dan de geschatte waarde onder de hamer. En de vooroorlogse autos? Ook daar is het beeld verre van rooskleurig. Een schitterende Mercedes 500K, bij Bonhams getaxeerd op 2 miljoen euro, werd uiteindelijk verkocht voor slechts 867.000 euro. Daarnaast vond een opvallend groot aantal klassiekers tijdens de vijf veilingen geen nieuwe eigenaar.

Toch is de markt allesbehalve lam geslagen. Sommige verrassingen springen eruit (zoals de opmerkelijke Bedelia uit 1912, die maar liefst drie keer boven de schatting werd verkocht voor 94.300 euro!) Zulke uitschieters bewijzen dat er nog steeds interesse leeft, maar de markt is simpelweg kritischer en selectiever geworden. We komen daar straks op terug.

2. TOP: Renault en Alpine in goeden doen!

Zonder twijfel dé verrassing van dit jaar! In het beursgedeelte voor autos onder de 30.000 euro stond een Renault 25 Baccara geprijsd op bijna hetzelfde niveau als zijn buurman … een Rolls-Royce (rond de 25.000 euro). Bij Artcurial werd het nog bonter: een sympathieke Renault 4 Plein Air werd verkocht voor bijna 100.000 euro, maar liefst drie keer boven de hoogste schatting!

artcurial
© Artcurial

De R5 Turbos zijn die prijsklasse inmiddels ver voorbij … Ook de spirituele opvolger, de Clio V6, blijft zeer geliefd op de tweedehandsmarkt, met prijzen die regelmatig boven de 60.000 euro uitkomen.

En bij Alpine? Hetzelfde succesverhaal. Twee kavels bij Artcurial sprongen eruit: een zeldzame Alpine A610 Olympique(een speciale editie waarvan slechts twee exemplaren bestaan) ging onder de hamer voor bijna 100.000 euro, zon 30.000 euro boven de hoogste schatting. Ook een Alpine A110 met indrukwekkend palmares deed het uitstekend en wisselde van eigenaar voor 178.800 euro.

3. TOP: Vlekkeloze historiek en lage kilometerstand maken het verschil

De absolute ster van de vijf veilingen? Zonder twijfel de Ferrari 288 GTO van Gooding Christies: in zo goed als fabrieksnieuwe staat en verkocht voor maar liefst 9,2 miljoen euro. Ook bij RM Sothebys ging het hard: een Ferrari Enzo in een vergelijkbare conditie en met dito achtergrond tikte ruim 8 miljoen euro aan. Terwijl geel goudwat terrein verliest, blijft rood goudmet een smetteloze historiek een bijzonder sterk en betrouwbaar alternatief.

288GTO
© Gooding Christie's

Maar je hebt heus geen steigerend paard op de motorkap nodig om verwachtingen te overtreffen, zelfs geen bouwjaar binnen de laatste veertig jaar. Zo bewees een Mercedes 300 SL uit 1956 bij Artcurial dat klassiekers nog steeds kunnen verrassen. Deze zeventigjarige, niet-rijdende schoonheid bracht ruim 4 miljoen euro op, flink boven de hoogste schatting. Zijn onweerstaanbare troeven? Een smetteloze historiek, de juiste opties, slechts twee eigenaren en een uitzonderlijk lage kilometerstand. Voeg daar de meesterlijke presentatie van Artcurial aan toe, en je hebt een gegarandeerde klapper.

4. FLOP: Racewagens in de remmen

Tegenwoordig zien verzamelaars zichzelf vooral als gebruikers. Of ze nu echt rijden of niet. Zelfs als hun pareltje het grootste deel van het jaar in de garage blijft, is het idee dat je ermee legaal naar Saint-Tropez kunt rijden belangrijker dan ooit. Racewagens, die enkel geschikt zijn voor het circuit en dus veel minder inzetbaar zijn, blijven daardoor achter in populariteit.

broadarrow
© Broad Arrow

Volgens specialist Tom Hartley Junior zijn F1-wagens op dit moment juist een slimme investering. En de recente veilingresultaten lijken dat te bevestigen: op enkele uitzonderingen na presteerden de meeste racewagens in Parijs onder de verwachtingen. Ook Formule 1-autos bleven achter. Zo bracht de Benetton van Schumacher iets meer dan 5 miljoen euro op, terwijl op 8,5 miljoen euro werd gehoopt, en de Ferrari van Jean Alesi ging voor net geen 3 miljoen euro in plaats van de verwachte 4 miljoen euro.

5. TOP: Speciale series scoren, want verzamelaars willen opvallen

Aston Martin-specialist Nicholas Mee vatte het eind 2025 treffend samen: Verzamelaars worden tegenwoordig vooral verleid door speciale series en gelimiteerde edities.” Die voorkeur strekt zich ook uit tot bijzondere carrosserievarianten op basis van meer gangbare modellen.

De voorbeelden stapelen zich op: van de eerder genoemde eigenzinnige Renault 4 Plein Air tot de opvallende Fiat 1100 Spiagetta, die bij Christies maar liefst 224.250 euro opbracht. Verzamelaars worden allang niet meer alleen verleid door rood en snel. Ook het écht uitzonderlijke, zelfs op basis van een volks model, weet harten (en portemonnees) te beroeren.

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Door François Piette Autojournalist

Deel

Gocar marketplace
Vous cherchez un véhicule neuf ou d'occasion ?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.