Japan Mobility Show 2025: Daihatsu K-Open, onweerstaanbaar schattig

Hoewel de productie van de Copen onlangs werd stopgezet, toonde Daihatsu de concept car K-Open, die aantoont dat de kleine open tweezitter nog een toekomst heeft.

Gepubliceerd op 2 november 2025
Leestijd : 2 min

Deel

Japan Mobility Show 2025: Daihatsu K-Open, onweerstaanbaar schattig

Enkele weken geleden maakten we bekend dat de Daihatsu Copen – een charmante kleine cabrio die sinds 2002 op de Japanse markt verkocht werd (en ooit ook even in Europa) – deze zomer met pensioen gaat. Hij maakt al sinds de jaren veertig deel uit van het succesvolle kei car-segment in Japan, en was intussen de laatste cabrio in zijn soort.

Net toen het erop leek dat deze goedkope kleine cabrio volledig zou verdwijnen (de Mazda MX-5 staat intussen een trapje hoger en is minder betaalbaar), verraste Daihatsu iedereen op de Japan Mobility Show met de K-Open. Deze tweezits concept car is slechts 3,39 m lang en 1,47 m breed, maar maakt toch indruk dankzij de lange motorkap en het korte, afgeronde achterste.

daihatsu-k-open-concept-2

Verleidelijk

Ondanks zijn kleine formaat straalt de K-Open zelfvertrouwen uit en doet hij zin krijgen om ermee te rijden. Dit is zonder twijfel onze favoriet op de Japan Mobility Show 2025. Deze concept car kondigt de derde generatie van de Copen aan, die mogelijk in 2026 in Japan op de markt komt. Jammer genoeg wordt het merk Daihatsu, onderdeel van de Toyota-groep, niet meer geëxporteerd. We zullen deze K-Open dus nooit op Europese wegen zien.

Advertentie – lees hieronder verder

Het interieur is even aantrekkelijk als de carrosserie. Je vindt er twee kleine kuipzetels bekleed met Alcantara, een driespakig stuur en een digitaal instrumentenpaneel. Opvallend: de K-Open heeft geen multimediasysteem of centraal scherm. Helemaal old school dus. Op de persfoto’s van Daihatsu zien we dat hij een manuele versnellingsbak heeft, en wie op het salon aanwezig was, telde vijf versnellingen.

daihatsu-k-open-concept

Verbrandingsmotor

Wat we ook al weten, is dat deze K-Open achterwielaandrijving heeft, in tegenstelling tot de vorige generaties van de Copen, die voorwielaandrijvers waren. Als hij dezelfde motor gebruikt als de huidige versie, gaat het om een kleine driecilinder van 660 cc met 63 pk. Klinkt dat bescheiden? Bedenk dan dat deze wagen minder dan 900 kg weegt. Daardoor is de verhouding gewicht/vermogen verrassend goed, wat volstaat om plezier te beleven op bochtige landwegen.

Het Japanse kei car-principe wekt steeds meer interesse bij Europese constructeurs. Die hopen dat er ooit een aangepaste regelgeving en fiscale voordelen komen voor dit soort compacte auto’s in Europa. Onlangs trok ook Dacia de aandacht met de Hipster, een eenvoudige, speelse en praktische kleine elektrische auto. Die toont aan dat compacte, betaalbare wagens ook op het oude continent een mooie toekomst hebben.

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Door Maxime Hérion Journalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Daihatsu voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Daihatsu YRV
tweedehands 1300cc essence 2003 158000km ve 5pts GARANTIE
158.000 km 2.990 €
JCARS - 7012 Jemappes Bekijk
Daihatsu Cuore
tweedehands 1000cc essence 163000km 5ptes GARANTIE
163.000 km 2.490 €
JCARS - 7012 Jemappes Bekijk
Daihatsu Trevis
tweedehands 1000cc essence 2008 122000km clim 5ptes GARANTIE
122.000 km 3.500 €
JCARS - 7012 Jemappes Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.