Ford wil 3.800 Europese jobs schrappen in drie jaar

Ford heeft aangekondigd de komende drie jaar 3.800 werknemers te willen ontslaan. De Amerikaanse fabrikant probeert zijn kostenstructuur te optimaliseren en competitiever te maken.

Gepubliceerd op 15 februari 2023
Leestijd : 2 min

Deel

Ford wil 3.800 Europese jobs schrappen in drie jaar

Ford heeft besloten om te besparen. De Amerikaanse constructeur heeft aangekondigd dat het zijn technisch personeel in Europa zal verminderen, voornamelijk in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het doel is om het financiële evenwicht te herstellen en de uitgespaarde middelen te kunnen gebruiken voor de volgende elektrische modellen.

Volgens de eerste informatie dreigen de komende drie jaar 3.800 jobs te verdwijnen, op een totaal van 173.000. In Duitsland gaat het om 2.300 jobs, vooral in Keulen en Aken, en in het Verenigd Koninkrijk om 1.300 jobs. Vooral de onderzoeks- en ontwikkelingsteams voor producten worden getroffen, zo kondigde de constructeur aan. Volgens Ford is het de bedoeling ‘een competitievere kostenstructuur’ te creëren in Europa, een divisie die moeilijkheden ondervindt.

Advertentie – lees hieronder verder

Ook 200 andere jobs

Buiten deze twee landen zouden nog tweehonderd extra banen geschrapt worden, maar Ford verduidelijkt niet waar. Het vertrek wordt georganiseerd in een periode van drie jaar. Ford geeft dus de voorkeur aan vrijwillig vertrek boven ontslag, wat enigszins goed nieuws is. 

lommel

Mogelijk wordt ook België getroffen door dit banenverlies, met name Lommel Proving Ground, waar veel testbanen en dus een groot aantal ingenieurs gevestigd zijn. Laten we hopen dat de Limburgse site er zonder al te veel schade uitkomt. Het doet namelijk terugdenken aan de sluiting van de Ford-fabriek in Genk in 2014, waar meer dan 6.000 werknemers op straat werden gezet.

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Door David Leclercq Autojournalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Ford voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Ford
tweedehands Coupe 3d 1.7 i benzine 125pk Airco garantie 113000km(00225)
113.203 km 3.950 €
Garage Teirlynck BV - 8790 Waregem Bekijk
Ford Tourneo Courier
tweedehands 1.0 EcoBoost Active AUTO / NAV / CARPLAY / AIRCO / CAMERA / GARANTIE
57.000 km 19.990 €
Pierre Malcorps Automobiles - 1390 Grez-Doiceau Bekijk
Ford Focus
tweedehands 1.5d Euro6 Business Pack Carplay SYNC 3
224.500 km 4.500 €
Autobedrijf Movaris - 8500 Kortrijk Bekijk
Ford Puma
tweedehands 1.0 EcoBoost 125Cv Powershift ST-Line NAVI CARPLAY CAMERA
65.826 km 19.998 €
Soco La Louvière - 7100 La Louvière Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.