Audi A6 allroad (2026): de verhoogde A6 break is terug

De nieuwste generatie van de Audi A6 Avant is er nu ook als allroad-versie, met meer bodemvrijheid en een uitgesproken SUV-uitstraling. Het recept blijft hetzelfde, maar voor het eerst krijgt de allroad ook een geëlektrificeerde aandrijflijn (zij het slechts gedeeltelijk).

Gepubliceerd op 17 juni 2026
Leestijd : 3 min

Deel

Audi A6 allroad (2026): de verhoogde A6 break is terug

In 1999 verhoogde Audi voor het eerst zijn A6 break om hem een avontuurlijker karakter te geven (meer bodemvrijheid, vierwielaandrijving en beschermende koetswerkelementen), onder de naam allroad. Die formule keert nu terug en oogt stijlvoller dan ooit.

Hoger en breder

Voor deze vijfde generatie van de allroad verandert er niets aan het recept. Neem een gloednieuwe Audi A6 Avant, voeg beschermende carrosseriedelen toe aan de flanken (waardoor de wagen 11 cm breder wordt) en plaats hem op velgen tot 21 duim, gecombineerd met een verhoogde luchtvering (+ 3,4 cm in de normale stand en nog eens 1,5 cm extra in de modi ‘offroad’ en ‘offroad+’).

Dat geeft de grote Audi-break een avontuurlijke uitstraling, zonder hem daarom tot een echte terreinwagen om te toveren. Op asfalt kun je voor extra wendbaarheid in bochten kiezen voor meesturende achterwielen.

Advertentie – lees hieronder verder

Binnenin heerst dezelfde sfeer als in de andere A6-breaks, met tot drie schermen vooraan. Achterin zitten de twee buitenste passagiers comfortabel, maar de middelste passagier voelt zich nog altijd wat benauwd en moet zijn benen rond de imposante middentunnel zien te plaatsen.

Niet elektrisch, wel hybride …

De Audi allroad is gebaseerd op de A6 Avant met verbrandingsmotor en niet op de elektrische A6 e-tron. Hij krijgt dus klassieke motoren, waaronder de bijzonder aangename en zijdezachte 3.0 V6 TDI met 299 pk en 580 Nm, uitgerust met een elektrische compressor die de turbo zonder vertraging op gang brengt.

Deze diesel krijgt bovendien milde hybridetechniek: een elektromotor van 24 pk ondersteunt de verbrandingsmotor bij het accelereren en kan de wagen soms zelfs zelfstandig aandrijven. Daarmee sprint deze avontuurlijke break van 0 naar 100 km/u in 5,4 seconden en haalt hij een topsnelheid van 250 km/u. 

… of plug-inhybride

Voor het eerst in zijn geschiedenis is de Audi A6 allroad ook verkrijgbaar als plug-inhybride, onder de naam A6 allroad e-hybrid. De aandrijflijn combineert een 2.0 turbobenzinemotor met een elektromotor, goed voor een gecombineerd vermogen van 367 pk (0-100 km/u in 5,5 seconden).

De grote batterij van 25,9 kWh bruto en 20,7 kWh netto zorgt voor een elektrisch rijbereik van 95 km. Opladen duurt ongeveer 2 uur en 30 minuten aan een AC-laadpunt (met een boordlader van 11 kW). Plug-inhybrides hebben nog maar weinig fiscale voordelen in ons land en het is jammer dat Audi (nog?) geen allroad-versie aanbiedt van zijn volledig elektrische A6 Avant e-tron.

Tot slot besteedde Audi ook aandacht aan het trekvermogen van deze lifestylebreak: 2 ton voor de plug-inhybride e-hybrid en 2,5 ton voor de V6 TDI (400 kg meer dan de gewone dieselversie van de A6 break).

De nieuwe Audi A6 allroad verschijnt dit najaar op de markt. De prijs is nog niet bekend.

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Door Olivier Maloteaux Autojournalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Audi Allroad voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Audi A6 Avant
tweedehands Advanced Sport 35 TDI 120(163) kW(ch) S tronic
44.488 km 37.490 €
My Way Steveny Namur - 5100 Naninne Bekijk
Audi A6 Avant
tweedehands 35 TDi Business Edition S tronic
65.994 km 27.998 €
Soco Charleroi - 6042 Lodelinsart Bekijk
Audi A6 Avant
tweedehands Audi A6 Avant S line TDI quattro 150 kW // Pano dak // Luchtvering // trekhaak // Bang Olufsen // 4 wiel sturing //... //
22.500 km 67.970 €
MIG Motors Aalter - 9880 Aalter Bekijk
Audi A6 Avant
tweedehands 35 TDi/Trekh/Carplay/Sport/Memo Seats/Alcant
48.491 km 34.490 €
Demunster Automotive BV - 8550 Zwevegem Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.