Even een korte opfrissing voor wie het merk nog niet kent: Lynk & Co werd eind 2016 opgericht door de Chinese Geely-groep als joint venture met Volvo (dat ook deel uitmaakt van de Geely-groep). Het hoofdkantoor bevindt zich in Göteborg, Zweden, en het merk kwam in 2021 naar België met zijn SUV 01.
Vandaag biedt Lynk & Co bij ons drie modellen aan: de plug-inhybride SUV 01 van het eerste uur (4,55 m lang), de compacte elektrische cross-over 02 (4,46 m) en de grote plug-inhybride SUV 08 (4,82 m). Nu stelt het Chinese merk deze grote hybride break 07 GT voor, die in oktober op het autosalon van Parijs zijn Europese debuut maakt.
Advertentie – lees hieronder verder
Break uit het D-segment
Deze break werd deze zomer in China gelanceerd en is afgeleid van de 07-berline, die daar sinds 2024 verkocht wordt. Deze breakversie heet GT en is ongeveer 4,85 m lang, waarmee hij in het D-segment valt, naast andere plug-inhybride breaks zoals de BYD Seal 6 Touring en de Volkswagen Passat Variant.
Het lijnenspel is behoorlijk elegant en ook de koffer van deze Chinese break is interessant: het volume varieert van 614 liter met de achterbank rechtop tot 1.665 liter met de achterbank neergeklapt.
Tot 530 pk
De precieze kenmerken van de Europese versie zijn nog niet bekend, maar die zou dicht bij de Chinese versie moeten aanleunen. Daar begint het gamma met een voorwielaangedreven plug-inhybride van 408 pk/615 Nm, die een 1.5-turbobenzinemotor van 163 pk/255 Nm combineert met een elektromotor van 245 pk/350 Nm, gevoed door een LFP-batterij van 28,3 kWh. Lynk & Co belooft een elektrisch rijbereik tot 200 km en meer dan 1.400 km gecombineerd met de benzinemotor.
De 07 GT bestaat ook met vierwielaandrijving. Die voegt op de achteras een tweede elektromotor toe (122 pk/155 Nm) en levert in totaal 530 pk/765 Nm. Deze versie met vierwielaandrijving haalt een elektrisch rijbereik van 170 km.
Advertentie – lees hieronder verder
Typisch Chinees interieur
Binnenin is het typisch Chinees, met een strak dashboard zonder fysieke knoppen. Ook een groot panoramisch glazen dak is van de partij. In China zijn zetels in Alcantara verkrijgbaar. Begin 2027, wanneer de Europese versie bij ons op de markt komt, zouden we meer moeten weten over de prijs en de kenmerken.
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief