De elektrische transitie in de autosector heeft geleid tot de oprichting van talrijke start-ups, waarvan de meeste slechts een kort leven beschoren zijn. De nieuwste start-up in de rij wijkt enigszins af van de norm, aangezien het deze keer geen Amerikaans of Aziatisch bedrijf is. Perseus Motor Corporation werd namelijk in Groot-Brittannië opgericht door voormalige managers van gerenommeerde constructeurs zoals Jaguar Land Rover, Bentley en Ineos.
Compacte SUV
Volgens de eerste informatie zal dit nieuwe merk een bestaand Europees elektrisch platform gebruiken voor zijn eerste model, een ‘premium’ compacte SUV met een ontwerp afkomstig van een Italiaans designbureau. Dit bureau zal ook instaan voor de tests van de eerste prototypes. De lancering is gepland voor 2027, en het model zou beschikken over geavanceerde rijhulpsystemen.
Felle concurrentie
Om de distributiekosten te verlagen, wil Perseus zijn auto’s rechtstreeks online verkopen. Het onderhoud zal plaatsvinden binnen het netwerk van de leverancier van het platform waarop de SUV gebaseerd is. Zoals veel start-ups doet Perseus heel wat mooie beloftes. Maar de huidige automarkt is erg uitdagend. Maakt deze nieuwe constructeur kans om door te breken in de concurrentiestrijd met Chinese fabrikanten? Voorlopig lijkt dat allesbehalve zeker.
Advertentie – lees hieronder verder
Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be