Stellantis gooit deur dicht voor ACEA

Het concern Stellantis (Peugeot, Citroën, Fiat, Alfa Romeo enzovoort) heeft zopas meegedeeld dat het de ACEA, de Europese vereniging van autofabrikanten, eind 2022 zal verlaten en het ‘Freedom Mobility Forum’ zal oprichten.

Gepubliceerd op 15 juni 2022
Leestijd : 2 min

Deel

Stellantis gooit deur dicht voor ACEA

Stellantis heeft aldus de oprichting aangekondigd van het ‘Freedom Mobility Forum‘, een jaarlijkse bijeenkomst van “contribuanten die zich toeleggen op het oplossen van problemen door middel van een empirisch onderbouwde aanpak om te bepalen hoe schone, veilige en betaalbare mobiliteit naar de samenleving kan worden gebracht en de opwarming van de aarde kan worden verminderd”. Dit forum staat op de planning van begin 2023.

Bye bye, ACEA

Tijdens deze persbijeenkomst kondigde Stellantis eveneens aan dat het de ACEA nog voor het einde van dit jaar vaarwel zal zeggen. Daar zit het besluit van de Europese Unie om de verkoop van nieuwe wagens met een verbrandingsmotor vanaf 2035 te verbieden, een beslissing die CEO Carlos Tavares niet op prijs stelt, voor veel tussen. Wellicht vond de Portugese topman dat de ACEA niet hard genoeg tegen deze maatregel had gestreden.

2022041217522254180

Tavares spreekt zich al jaren uit tegen de eenzijdige elektrificatie van het wagenpark. Nochtans heeft Stellantis laten weten tegen 2030 over een volledig elektrisch gamma te zullen beschikken. Dat de autogroep uit de ACEA stapt, komt als een schok aan in de sector. Stellantis is nu eenmaal een van de belangrijkste spelers.

Advertentie – lees hieronder verder

De milieu-uitdagingen die ons te wachten staan, in combinatie met een snel veranderende bedrijfsomgeving, vereisen een doeltreffende, alomvattende en inclusieve 360-gradenbenadering waarbij iedereen wordt betrokken die wil bijdragen aan de totstandbrenging van duurzame mobiliteit. Wij zijn van plan om een openbaar forum te creëren waar deelnemers de belangrijkste kwesties in verband met het debat over een koolstofarme mobiliteit kunnen bespreken en concrete volgende stappen kunnen voorstellen die we samen kunnen nemen. De toegang tot schone, veilige en betaalbare mobiliteit voor burgers over de hele wereld staat op het spel. – Carlos Tavares, CEO van Stellantis

Foto Carlos Tavares: Stephane Sby Balmy / Stellantis Media

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Door Maxime Hérion Journalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Peugeot voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Peugeot 5008
tweedehands STYLE 7 PL // PRIX MARCHAND OU EXPORT
103.805 km 15.000 €
L'Universelle - 4040 Herstal Bekijk
Peugeot 5008
tweedehands Allure Hybrid 136 e-DCS6
21.929 km Prijs op aanvraag
Stockcoach Automotive Marketplace nv - 3030 Tienen Bekijk
Peugeot Expert
tweedehands
155.000 km 14.500 €
SLR Auto - 4800 Verviers Bekijk
Peugeot 208
tweedehands 1.2i Hybrid Allure e-DCS
5.031 km Prijs op aanvraag
Legal Brokers Brecht - 2960 Brecht Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.