BMW M1 krijgt verjongingskuur

In samenwerking met kledingmerk Kith en ontwerper Ronnie Fieg heeft BMW een M1 uit 1981 gerestaureerd. Een exclusieve lak en nieuwe materialen geven hem een modernere uitstraling.

Gepubliceerd op 3 december 2024
Leestijd : 2 min

Deel

BMW M1 krijgt verjongingskuur

Kledingmerk Kith heeft vroeger al twee keer samengewerkt met BMW door auto’s van het merk in een nieuw jasje te steken. Deze keer nam de Amerikaanse modeontwerper Ronnie Fieg die taak op zich. En niet zomaar met de eerste de beste auto, want het gaat om een M1 uit 1981 die volledig gerestaureerd en gemoderniseerd werd.

11_03fbd5d7-d5ae-4d51-ae12-346c8933cb89

Ongelooflijke kleur

De sportwagen is helemaal opnieuw gespoten in een tint die hij destijds nooit had: Techno Violet, een kleur die door de M3 E36 geïntroduceerd werd en nog altijd op de kleurenkaart van de huidige M3 staat. BMW Motorsport heeft ook een speciale badge voor Kith ontwikkeld, gebaseerd op het eigen monogram.

6_26617297-59a2-42ba-a62c-dab24d4c8e67

Advertentie – lees hieronder verder

Aangepast leder

Het interieur is ook volledig opnieuw ontworpen en gebruikt zwart merinoleder uit de BMW Individual-catalogus. Het centrale deel van de zetels en de deurpanelen dragen het Kith-logo, terwijl het dashboard, het stuur, de middenconsole en de versnellingspook met zacht leder bekleed zijn. Dankzij deze ingrepen oogt het interieur van de M1 duidelijk jonger en ziet het er minder sober uit dan in het oorspronkelijke model.

16_842f8840-122a-4bfb-a4bf-ee9975d46579

262 km/u topsnelheid

De aandrijflijn van de auto blijft ongewijzigd: een 3.5 zescilinder-in-lijn met 277 pk en 330 Nm. Met zijn cilinderkop met vier kleppen per cilinder en mechanische brandstofinspuiting haalde de M1 een topsnelheid van 262 km/u. De vernieuwde auto van Ronnie Fieg is op 6 december te zien op een BMW-evenement in Miami, naast zijn persoonlijke collectie van op maat gemaakte Beierse auto’s.

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Door Maxime Hérion Journalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands BMW voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
BMW 2 Reeks
tweedehands Coupé (F22 LCI) 218i Pack M
77.973 km 23.490 €
Delbar Tournai ( Audi ) - 7500 Tournai Bekijk
BMW 1 Reeks
tweedehands Hatch Dsl (F20) 116d
80.161 km 12.990 €
Delbar Tournai ( Audi ) - 7500 Tournai Bekijk
BMW 1 Reeks
tweedehands X1 (F48) X1 1.5iA sDrive18
81.538 km 18.740 €
Delbar Tournai ( VW ) - 7500 Tournai Bekijk
BMW 1 Reeks
tweedehands Hatch (F40) Pack M 118i 1.5 136ch Boite Auto
26.577 km 30.990 €
Delbar Tournai ( VW ) - 7500 Tournai Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.