Het essentiële:
De Groep Steveny neemt de concessies Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA en Škoda van Bastogne en Waimes over en maakt zo een einde aan de onzekerheid die op 51 medewerkers woog.
De operatie versterkt de aanwezigheid van de Waalse groep in de provincies Luik en Luxemburg, en zijn samenwerking met D'Ieteren.
Philippe Steveny claimt een beheerste groei, tegen de race naar omvang omwille van de omvang in.
Het groene licht viel begin september: de Belgische Mededingingsautoriteit heeft de Groep Steveny toegestaan de leiding over te nemen van de Autogroupe-concessies van Bastogne en Waimes, die de merken van de Volkswagen-groep verdelen. De twee vestigingen zullen worden heropgezet onder de namen Steveny Bastogne en Steveny Waimes en de 51 mensen die er werken, komen uit een periode van onzekerheid. Bastogne verkoopt Volkswagen, SEAT, CUPRA en Škoda; Waimes voegt Audi toe aan het Volkswagen-aanbod, met in beide gevallen toegang tot de bedrijfsvoertuigen en diensten van Volkswagen Commercial Vehicles.
Advertentie – lees hieronder verder
Een regel die zich vestigt
Het is onmogelijk deze operatie op zich te lezen. De Belgische autodistributie kent al meerdere jaren een onderliggende beweging: de overnames en fusies nemen toe en de grote gehelen slorpen de bescheidener structuren op. Een kritische omvang bereiken, de middelen bundelen, meerdere merken en meerdere activiteiten dekken: de logica dringt zich op aan alle spelers die op de markt willen wegen en de investeringen willen dragen die de normconforme aanpassing van de concessies vereist.
Steveny vinkt die vakjes aan. De Waalse groep claimt 88 klantcontactpunten, een aanwezigheid in de vijf Waalse provincies en in Brussel, een portefeuille die gaat van Kia tot Škoda via Ford en activiteiten die verder reiken dan alleen de verkoop en raken aan de financiering, het vlootbeheer, de onderdelen, het elektrisch laden of nog de carrosserie. De overname van Autogroupe versterkt deze positie trouwens in de provincies Luik en Luxemburg en verstevigt tegelijk zijn samenwerking met de groep D'Ieteren.
De gestelde grens
Maar de door Steveny afgeronde operatie verdient een nuance in de lezing ervan. « De autosector is een sector die ons nieuwe uitdagingen biedt aan een tot nu toe ongekende snelheid. We moeten op veel vlakken reactief zijn, maar we moeten ook, en dat is belangrijk, alle nodige helderheid en nederigheid bewaren. Groeien om te groeien heeft geen enkele zin », benadrukt Philippe Steveny, CEO van de groep, inderdaad. Een manier om eraan te herinneren dat de omvang geen doel op zich is en dat de overname zich in de eerste plaats laat beoordelen op wat ze de klanten en de teams oplevert.
Dat is het tweede luik van zijn betoog. « Onze ambitie is duidelijk: de teams de middelen geven om alle activiteiten van de vestigingen van Bastogne en Waimes ten volle te ontwikkelen, er het volledige potentieel van te onthullen en, met en voor de klanten, een solide en duurzaam project te bouwen », verduidelijkt de bestuurder nog. De concentratie, ja, maar hier aangenomen als een middel veeleer dan als een doel. Dat is inderdaad gezonder en ongetwijfeld ook duurzamer.
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief