Sommige mensen hechtten er geen aandacht aan maar wanneer je dronken met de fiets of zelfs met een autoped rijdt, kan dit leiden tot de intrekking van het autorijbewijs van één maand tot vijf jaar, al dan niet in combinatie met een boete tussen de 200 en de 2.000 euro. En dat ondanks het feit dat je helemaal geen rijbewijs nodig hebt om met deze voertuigen te rijden.
De Commissie voor Infrastructuur en de Kamer hebben zopas een wetsvoorstel van Sabien Lahaye-Batteu goedgekeurd waardoor men in deze gevallen het autorijbewijs niet langer zal intrekken. Dat neemt echter niet weg dat men ook als dronken fietser een boete zal moeten betalen.
Advertentie – lees hieronder verder
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief