Frankrijk schrapt verbrandingsmotor na 2040

Nicolas Hulot, de Franse minister voor Ecologische Transitie, heeft aangekondigd dat het vanaf 2040 in Frankrijk verboden zal zijn om diesel- of benzinewagens op de markt te brengen.

Gepubliceerd op 7 juli 2017
Leestijd : 1 min

Deel

Frankrijk schrapt verbrandingsmotor na 2040

Hulot zei dat hij wil dat Frankrijk tegen 2040 geen auto’s op benzine of diesel meer op de markt brengt toen hij afgelopen donderdag 6 juli 2017 zijn klimaatplan voorstelde. Dat is een ambitieuze doelstelling, zeker voor de autoconstructeurs, zo meent de minister zelf.

Hij plant een overgangspremie om bescheiden inkomens te helpen om hun vervuilende auto te vervangen door een schoner model, nieuw of tweedehands, maar nog niet alle details zijn vrijgegeven.

Frankrijk staat daarmee niet allen, want Indië had eerder al beslist om alle verbrandingsmotoren te bannen tegen 2030 en ook Nederland en Noorwegen streven dat doel na.

Advertentie – lees hieronder verder

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Door Nicolas Joannès Journalist & Videomaker

Deel

Gocar marketplace
Vous cherchez un véhicule neuf ou d'occasion ?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.