In Wallonië komen “intelligente” camera’s die over automatische nummerplaatherkenning beschikken. Waals minister van openbare werken, Maxime Prévot, bevestigde aan Belga dat er een akkoord is gesloten met de federale overheid. Het ging initieel om een initiatief van de minister van binnenlandse zaken in het kader van de strijd tegen criminaliteit en terrorisme.
Maxime Prévot vroeg zijn administratie eveneens om een overheidsopdracht uit te schrijven om vanaf 2017 bijkomende trajectcontroles te kunnen organiseren op plaatsen waar de meeste ongevallen gebeuren.
Nog volgens Belga loopt er momenteel al een aanbesteding voor een veertigtal flitspalen met vaste radars en vanaf 2017 volgt er nog een bijkomende aanbesteding voor het plaatsen van roodlicht-radars.
Begrijpt u het nut van deze 400 extra camera’s op ons grondgebied?
Advertentie – lees hieronder verder
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief