UNI-CUB β : Honda werkt aan individuele mobiliteit

Als u de kans heeft om de wereldexpo in Milaan te bezoeken die nog loopt tot 31 oktober, mag u onder geen beding het Japanse paviljoen missen. In deze ruimte van het land van de reizende zon verplaatsen de hosts en de hostessen zich per UNI-CUB β. Het vehikel werd eind 2013 door Honda onthuld.

Gepubliceerd op 6 mei 2015
Leestijd : 2 min
UNI-CUB β : Honda werkt aan individuele mobiliteit

Dit futuristische vervoermiddel ziet er allerminst uit als een autootje en heeft nog minder gelijkenissen met een pocketbike. Deze UNI-CUB β moet de voorbode zijn van een mobiliteitsconcept van de toekomst. Het gaat om individuele mobiliteit die je nog het best kan vergelijken met de mogelijkheden van een Segway.

Bij de UNI-CUB β moet de gebruiker niet op een stoel plaatsnemen en hij beschikt ook niet over een stuur. De gebruiker zit op een soort zadel dat 62 cm boven de grond staat. Op die manier neemt hij een erg rechte houding aan, die vergelijkbaar is met een voetganger. Het voertuig wordt bestuurd door met je lichaam te bewegen. Zo kan je vooruit en achteruit bewegen maar je kan je ook lateraal verplaatsen, wat het systeem erg interessant maakt.

Praktisch gezien is het handig om weten dat deze gemotoriseerde stoel wordt aangedreven door een elektromotor die via een lithium-ion batterij wordt gevoed. De gebruiker beschikt met één batterijlading over een autonomie van 6 km en het voertuig haalt een topsnelheid van 6 km/u. Het geheel weegt slechts 25 kg. Op dit ogenblik wordt de Honda UNI-CUB β niet op grote schaal verkocht. Het wordt slechts verhuurd en kan ook door bezoekers van het Japanse Miraikan innovatiemuseum worden gebruikt.

Zou u graag met een dergelijk voertuig rijden ?

Advertentie – lees hieronder verder

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Lees meer over
Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Honda voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Honda HR-V
nieuwe 1.5i HEV Advance eCVT -€2500 LENTE DEAL
34.810 €
Vabis service center NV - 2920 Kalmthout Bekijk
Honda E
tweedehands 35.5 kWh Advance 16' -€2000 LENTE DEAL
48.718 km 18.499 €
Vabis service center NV - 2920 Kalmthout Bekijk
Honda Civic
tweedehands 2.0 Hybrid eCVT Elegance -€3241 LENTE DEAL
1.500 km 35.499 €
Vabis service center NV - 2920 Kalmthout Bekijk
Honda Civic
tweedehands Tourer 1.6 i-DTEC Elegance SPORT PACK
129.900 km 12.990 €
Garage de la Wiltz - 6723 Habay-la-Vieille Bekijk

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!