Veiling

BMW 635 Csi Koenig: raket uit de eighties

Geschreven door Maxime Hérion | 14/03/2021

Op 20 maart aanstaande zal Bonhams deze BMW 635 Csi veilen. Geen “gewone”, wel een wit exemplaar dat door de Duitse tuner Koenig onder handen werd genomen. Alleen jammer dat het stuur aan de verkeerde kant staat.

Koenig werd in 1977 in München opgericht door Willy Koenig, die een voorliefde voor Ferrari had. Vanaf de jaren 80 begon het bedrijf ook Lamborghini’s, Mercedessen en BMW’s te prepareren. Een daarvan is deze BMW 635 Csi die op 20 maart bij Bonhams onder de hamer zal verdwijnen.

Het stuur rechts

De coupé dateert uit 1986 en kreeg indertijd een zeer opvallende bodykit van polyester, een speciale uitlaat en de onvermijdelijke . Op motorisch vlak veranderde er niets: zijn zescilinder komt van de en produceert bijna 290 pk. Volgens Bonhams is dit een van de amper twee exemplaren die voor het Verenigd Koninkrijk werden gebouwd. Hij maakte deel uit van museumcollectie, maar heeft een mechanische opknapbeurt nodig.

Zijn waarde?

Die wordt geschat op een bedrag tussen de 18.000 en 23.000 euro. Valt goed mee, zeggen wij.

Op zoek naar een prachtige oldtimer? Je vindt ‘m gegarandeerd op

Lees ook

Trefwoorden

Vind vandaag nog uw auto

Auto's