Veiling

BMW 635 Csi Koenig: raket uit de eighties

Op 20 maart aanstaande zal Bonhams deze BMW 635 Csi veilen. Geen “gewone”, wel een wit exemplaar dat door de Duitse tuner Koenig onder handen werd genomen. Alleen jammer dat het stuur aan de verkeerde kant staat.

Maxime Hérion Maxime Hérion | Gepubliceerd op 14 mrt. 2021 | Leestijd: 2 min

Koenig werd in 1977 in München opgericht door Willy Koenig, die een voorliefde voor Ferrari had. Vanaf de jaren 80 begon het bedrijf ook Lamborghini’s, Mercedessen en BMW’s te prepareren. Een daarvan is deze BMW 635 Csi die op 20 maart bij Bonhams onder de hamer zal verdwijnen.

Het stuur rechts

De coupé dateert uit 1986 en kreeg indertijd een zeer opvallende bodykit van polyester, een speciale uitlaat en de onvermijdelijke BBS-velgen. Op motorisch vlak veranderde er niets: zijn zescilinder komt van de BMW M1 en produceert bijna 290 pk. Volgens Bonhams is dit een van de amper twee exemplaren die voor het Verenigd Koninkrijk werden gebouwd. Hij maakte deel uit van museumcollectie, maar heeft een mechanische opknapbeurt nodig.

Advertentie – lees hieronder verder

Zijn waarde?

Die wordt geschat op een bedrag tussen de 18.000 en 23.000 euro. Valt goed mee, zeggen wij.

Op zoek naar een prachtige oldtimer? Je vindt ‘m gegarandeerd op www.autoclassic.be

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Wat wordt uw volgende voertuig?

Lees het artikel

Deel dit artikel

Lees meer over

In het nieuws

Gocar, da's ook meer dan 40.000 voertuigen in voorraad!

Ontdek al de actualiteit

Artikels over hetzelfde onderwerp

Nieuwsbrief

Of het nu gaat om het laatste autonieuws of actuele mobiliteitsonderwerpen.

Wagens voor u

Auto's

In het nieuws

Advertentie

Close icon