Tijdens de veiling ‘Automobile sur les Champs’ gaat bij Artcurial het tweede deel van de collectie van André Trigano onder de hamer. En die is bijzonder eclectisch.
Veiling
Op 6 oktober vindt de inmiddels traditionele veiling van Bonhams plaats tijdens de Zoute Grand Prix. Er worden 104 loten geveild en de kwaliteit ligt alweer zeer hoog.
Nikki Lauda’s helm tijdens de GP van Duitsland, teruggevonden op de plaats van een van de meest spectaculaire ongelukken in de geschiedenis van de F1, wordt dit weekend in Miami geveild.
De Ferrari 458 van Lapo Elkann staat te koop en, ondanks zijn camouflage, blijft hij niet onopgemerkt!
De Touring Superleggera Sciàdipersia was een eerbetoon aan de sjah van Perzië en zijn unieke Maserati 5000 GT. Er werd maar één coupéversie van gebouwd en die staat nu te koop.
Organisée par RM Sotheby’s, une vente aux enchères comptera parmi ces lots une Fiat 500L utilisée par le pape lors de sa visite aux Etats-Unis, en 2015.
Jody Scheckter, F1-wereldkampioen in 1979, verzamelde afgelopen jaren een groot aantal eenzitters. Op 11 mei zal hier een groot deel van worden geveild door RM Sotheby’s.
Een Mercedes Simplex uit 1903 werd geveild door het veilinghuis Gooding & Co en overtrof alle schattingen.
Een bijzondere auto van voormalig Fiat-baas Gianni Agnelli gaat onder de hamer. De ideale auto voor op het strand volgende zomer?
In 1984 heeft de Britse carrosseriebouwer Tickford zich “ontfermd” over een Mini, met als doel de meest exclusieve stadsauto mogelijk te maken. Deze kleine Britse auto zal binnenkort worden geveild door Artcurial tijdens het evenement op Rétromobile.
De bekende Britse tv-presentator is een autoliefhebber en verzamelt al geruime tijd mooie models. Eén daarvan, een Morgan Roadster, werd onlangs op een veiling verkocht.
De voormalige BMW 850i van basketballegende Michael Jordan werd ter veiling aangeboden op de website Bring A Trailer, en kreeg veel belangstelling van basketbalfans.
Een Porsche 911 Speedster type 964 is sowieso al een zeldzame verschijning. Als hij dan ook nog aangepast is door Vittorio Strosek, heb je te maken met een waardevol collector’s item.
Met zijn oversized aerodynamische elementen blijft de BMW 3.0 CSL niet onopgemerkt. Deze zeldzaamheid, vorig jaar gebouwd in slechts 50 exemplaren, breekt nu al veilingrecords.
Op een online veiling georganiseerd door RM Sotheby’s, is de F1 Mercedes bestuurd door Lewis Hamilton in 2013 van eigenaar verwisseld voor iets meer dan 17 miljoen euro!