Seat Leon Cupra ST is sneller dan een Audi RS 4

Als een constructeur een sportief model lanceert, hoef je meestal niet lang te wachten voor de wagen wordt getest op de Nürburgring om het ronderecord te verbeteren. De jongste oefening van dit genre gebeurde met een Seat. Bedoeling was om het ronderecord van de “sportieve gezinswagen” scherper te stellen op de Ring !

Gepubliceerd op 20 mei 2015
Leestijd : 1 min
Seat Leon Cupra ST is sneller dan een Audi RS 4

De Spaanse constructeur deed een gooi naar het record met de breakversie van de Leon Cupra, de famueze ST. Deze break beschikt immers over een elektronisch gestuurd differentieel in combinatie met een tweeliter TSI benzinemotor die 280 pk levert. Hij wordt geleverd met een manuele zesversnellingsbak.

Deze Leon Cupra ST wist het record op de Nordschleife te breken met een tijd van 7 minuten 58 seconden. Met deze tijd wordt een andere wagen uit de Volkswagen groep naar de tweede plaats verwezen. De wagen in kwestie is niet van de minste want het gaat om de Audi RS4 Avant. Die laatste beschikt over een 4,2 liter grote V8-motor die 420 pk levert. De Leon Cupra ST was maar liefst 11 seconden sneller dan de Audi, wat een indrukwekkende prestatie is.

Seat reed met de berlineversie van de Leon Cupra een quasi identieke chrono. Op die manier toont de constructeur aan dat het verschil in gewicht en lengte (+ 45 kg en + 27 cm) nauwelijks een invloed heeft op de sportieve prestaties van een compacte gezinswagen.

Bent u onder de indruk van de prestatie van deze Seat Leon Cupra ST ?

Advertentie – lees hieronder verder

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands SEAT Leon voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
SEAT Leon
tweedehands 1.4i essence airco euro 5 garantie 12 mois
123.000 km 6.250 €
Safety Motors - 7350 Thulin Bekijk
SEAT Leon
tweedehands
45.750 km 603 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk
SEAT Leon
tweedehands
15.500 km 665 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk
SEAT Leon
tweedehands
3.375 km 560 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!