Bij een ongeval waarbij één of meerdere personen overlijden, zullen de wegpiraten in Groot-Brittannië verantwoordelijk worden gesteld en riskeren ze een levenslange gevangenisstraf. Bij deze beoordeling gaat het uiteraard over rijden onder invloed maar ook over bellen aan het stuur én de wetgeving is ook van toepassing bij overdreven snelheid.
Tot nu toe riskeerden Britse wegpiraten bij een maximumveroordeling slechts een gevangenisstraf van 14 jaar. Dat zou in de toekomst dus levenslang kunnen worden en ook fietsers die een dodelijk slachtoffer maken, kunnen op dezelfde manier worden berecht.
In februari werden twee jonge Duitsers die aan het racen waren en daarbij een voetganger doodreden tot levenslang veroordeeld in Berlijn.
Advertentie – lees hieronder verder
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief