Tesla Model Y vestigt verkooprecord

Elektrische auto’s gaan tegenwoordig als warme broodjes de deur uit. Zeker in Noorwegen. Daar verbrak de Tesla Model Y zelfs een 53 jaar oud verkooprecord.

Gepubliceerd op 27 december 2022
Leestijd : 1 min

Deel

Tesla Model Y vestigt verkooprecord

Noorwegen is de koploper in Europa wat de marktpenetratie van elektrische auto’s betreft. Momenteel gaat het aandeel EV’s in de verkoop van nieuwe wagens daar zelfs richting 90%. En tegen 2025 zullen er in dit Scandinavische land nog enkel 100% elektrische auto’s verkocht mogen worden. Noorwegen hanteert dan ook al jaren een gul subsidiebeleid voor elektrische voertuigen, dat grotendeels gefinancierd werd door de torenhoge inkomsten uit de … gas- en olievelden in de Noordzee.

norway-norvege-noorwegen

VW Kever van de troon gestoten

Het is dan ook geen verrassing dat in Noorwegen verkooprecords worden gebroken op de markt van elektrische voertuigen. Alle elektrische merken doen het daar zeer goed, maar vooral de Tesla’s gaan er zeer vlot de deur van de dealers uit. Zo werden er op één jaar tijd meer dan 17.000 exemplaren van de Tesla Model Y geleverd. Daarmee werd het 53 jaar oude verkooprecord van de Volkswagen Kever verbroken. Daarvan werden in 1969 exact 16.706 stuks verkocht. En sindsdien deed geen enkel model het nog beter. Tot nu dus. Uiteraard werd er bij Tesla een groot feestje gebouwd om deze heuglijke gebeurtenis te vieren!

Advertentie – lees hieronder verder

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

Door Alain De Jong journalist, tekstschrijver, communicatiespecialist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Tesla voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Tesla Model Y
tweedehands Standard Range NAVI / FULL LED / PANO / CAMERA 360" / JA 20"
31.381 km 35.998 €
Soco Charleroi - 6042 Lodelinsart Bekijk
Tesla Model 3
tweedehands
13.809 km 935 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk
Tesla Model 3
tweedehands
22.893 km 908 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk
Tesla Model 3
tweedehands Standard Range
53.991 km 38.699 €
Autohero België - 1000 Brussel Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.