700 pk voor eerste Tesla met vierwielaandrijving!

Eind februari 2015 telt Tesla een nieuwe variante in zijn Model S-familie. De constructeur biedt dan namelijk voor het eerst een versie met vierwielaandrijving aan. Deze berline werd Model S P85D gedoopt en onderscheidt zich van de rest van het gamma door de uitrusting met twee elektromotoren in plaats van één. Iedere motor drijft één as aan en verdeelt elektronisch het koppel over elk wiel.

Gepubliceerd op 21 oktober 2014
Leestijd : 1 min

Deel

700 pk voor eerste Tesla met vierwielaandrijving!

Volgens Tesla beperkt de toevoeging van deze tweede motor de autonomie van de berline niet. Dankzij een beter energiemanagement voor elk wiel, zou ze zelfs lichtjes toenemen. De constructeur kondigt een winst van ongeveer 16 km aan, wat een totaal rijbereik van 442 km betekent.

De toevoeging van deze elektromotor vooraan zal de berline toelaten een totaal vermogen van 700 pk te ontwikkelen, samen met een koppelwaarde van 930 Nm. Deze waarden laten deze versie van 2.239 kg toe van 0 tot 100 km/u in 3,2 seconden te sprinten, zo’n goede seconde beter dan Model S P85. Later zal deze vierwielaandrijving ook optioneel beschikbaar zijn op de Tesla Model S 60D en 85D.

Model S P85D zal bovendien de eerste Tesla zijn die uitgerust wordt met een semi-autonome stuurinrichting. Dit systeem werd Autopilot gedoopt en is instaat de wagen op zijn koers te houden, van rijstrook te veranderen door de richtingaanwijzer te activeren, de snelheid te controleren, verkeersborden te lezen en te remmen zonder tussenkomst van de bestuurder.

Knap, niet!

Zal u bereid zijn 106.040 € neer te tellen voor de berline Model S P85D ?

Advertentie – lees hieronder verder

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

  1. Bezoek gocar.be regelmatig
  2. Volg Gocar op Google Nieuws
  3. Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Tesla voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Tesla Model S
tweedehands
46.690 km 1.397 €/m.
Flexlease - 8870 Izegem Bekijk
Tesla Model Y
tweedehands RWD - PREMIUM - HIGHWAY AUTOPILOT
50.033 km 34.990 €
Nikola Brussels - 1840 Londerzeel Bekijk
Tesla Model 3
tweedehands 78 kWh AWD Long Range Dual Motor (366kW)
107.440 km 25.950 €
Bhen Auto - 1730 Asse Bekijk
Tesla Model 3
tweedehands sedan
57.236 km Prijs op aanvraag
Legal Brokers Brecht - 2960 Brecht Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.