Na de snelheidsradar, de trajectcontrole, roodlichtcamera’s en radars aan stopborden, mogen we ons volgens Auto Plus aan een bijkomende radar verwachten. Met behulp van twee camera’s kan men voetgangers en automobilisten observeren. Via het systeem kan men ook de automobilisten die de wegcode niet respecteren identificeren. Het is vervolgens aan de agent om uit te maken of er al dan niet wordt geverbaliseerd.
Automobilisten die hier een overtreding begaan, riskeren een boete van 135 € en 4 strafpunten op hun rijbewijs. Na een testperiode in Zuid-Frankrijk komt er vanaf januari een eerste voetgangersradar in Calais, in de buurt van de Belgische grens.
Advertentie – lees hieronder verder
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief