Voor sommige merken is de klim echt spectaculair. Zo ging Mitsubishi maar liefst 487% in de plus en verkocht Nissan 177 % meer auto’s dan augustus vorig jaar.
Renault, dat meestal met VW om de koppositie strijdt, staat op nummer 4 in de lijst. Het Franse merk zag haar inschrijvingen met meer dan 100% stijgen (+3.000 auto’s). Vanwaar die grote stijgingen? Omdat er nieuwe milieunormen van kracht gegaan zijn.
Sinds 1 september is de WLTP-meetmethode ingevoerd, waarbij WLTP staat voor Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure. Nieuwe voertuigen die nog getest werden onder het oude systeem NDEC, dat al sinds de jaren ’70 wordt gebruikt, mogen bij ons niet worden ingeschreven.
Deze situatie heeft de markt ontregeld. Het resultaat van enerzijds fikse promoties op NDEC-modellen en langs de andere kant de liquidering van zulke wagens die na 1 september wel nog als occasie ingeschreven mogen worden.
Advertentie – lees hieronder verder
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief