De Porsche 904 werd in 1964 voorgesteld en voelde zich even goed thuis op het circuit als op de openbare weg. Hij werd slechts twee jaar gebouwd, in 120 exemplaren. De meeste wagens kregen een 1.6 viercilinder boxermotor uit de 356 Carrera 2, goed voor zo’n 180 pk.
Tijdens de productie voerden de Porsche-ingenieurs heel wat wijzigingen door en twee exemplaren werden uitgerust met een achtcilinder van 225 pk. Precies aan die absolute zeldzaamheid wil het Nederlandse Aerfal Automotive hulde brengen. Niet met een getrouwe kopie, maar met een visie op hoe een gemoderniseerde versie van deze auto er kan uitzien.
Veelvoorkomende basis
Deze uitvoering is gebaseerd op het chassis van een VW-Porsche 914, een model dat op grote schaal werd gebouwd (bijna 120.000 exemplaren) tussen 1969 en 1974. De wagen kreeg de naam Æ94 en werd getekend door de Franse designer Alain Derosier, die al aan andere restomod-projecten meewerkte.
Advertentie – lees hieronder verder
De Æ94 neemt de grote lijnen van de oorspronkelijke 904 over en voegt er details aan toe zoals moderne led-koplampen, zijluchtinlaten en deuren die doorlopen tot in het dak, om het instappen te vergemakkelijken. Het interieur blijft vrij sober, met details in aluminium en titanium en zetels in plantaardig gelooid leer.
Voor het rijplezier
Voorlopig bestaat deze auto alleen nog als digitale renderings, maar het project vordert goed, met gerenommeerde partners. Het meest verrassend is de geplande aandrijving: een achtcilinder boxermotor die ongeveer 400 pk zou leveren.
Aerfal Automotive wil vooral een auto bouwen die leuk rijdt en een analoog gevoel geeft, eerder dan records te breken. De Æ94 zou een koetswerk in composietmaterialen krijgen om een interessante gewicht-vermogenverhouding te bieden. De bestuurder zit vlak boven het asfalt en bestuurt een auto zonder rijhulpsystemen en met een handgeschakelde versnellingsbak.
Binnenkort werkelijkheid
Ook al bestaat de Æ94 nog niet, Aerfal Automotive zegt klaar te staan om de eerste bestellingen te aanvaarden. Er zou een prototype komen vóór die bestellingen effectief worden opgenomen. We hebben wel enkele bedenkingen bij de realisatie van die fameuze achtcilinder boxermotor, die ons nogal utopisch lijkt. Je kunt je trouwens afvragen waarom het merk geen beroep doet op een 911-motor, die bijvoorbeeld door Tuthill aangepast kan worden.
De prijs zou wel eens afschrikkend kunnen werken, want sommige kopers zullen wellicht aarzelen bij het idee van een 914-chassis in plaats van een buizenchassis. Hoe dan ook, we zijn benieuwd naar het prototype van deze wagen, die op papier bijzonder aantrekkelijk oogt.
Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be