Porsche wil alleen nog maar “groene” leveranciers

Porsche roept al zijn leveranciers op om over te schakelen op hernieuwbare energiebronnen. Wie niet aan deze eis voldoet, zal systematisch worden afgewezen.

Gepubliceerd op 8 juli 2021
Leestijd : 1 min
Porsche wil alleen nog maar “groene” leveranciers

Met iets meer dan 1.300 toeleveranciers heeft Porsche heel wat werk voor de boeg om tegen 2030 helemaal CO2-neutraal te worden, en dus ook wat de productie van nieuwe modellen betreft. Daarom heeft het merk deze firma’s gevraagd om alleen nog maar hernieuwbare energie te gebruiken. Wie dat niet kan of wil, wordt van de lijst geschrapt.

Aanzienlijke invloed

Volgens Porsche zijn alle toeleveranciers samen momenteel verantwoordelijk voor bijna 20% van de totale CO2-uitstoot, maar door over te schakelen op elektrificatie zal dat cijfer stijgen tot 40%. Daarom moet de fabrikant naar eigen zeggen druk uitoefenen om dit effect te beperken.

Propere fabrieken

Porsche beweert zich er van zijn kant toe te verbinden zijn fabrieken helemaal CO2-neutraal te maken. Dat zou al het geval zijn voor de productielijn van de Taycan in Zuffenhausen (sinds 2019), en elders sinds 2020. Het ontwikkelingscentrum in Weissach en de fabriek in Leipzig, waar de Macan en de Panamera worden gebouwd, zouden sinds dit jaar geen CO2 meer produceren.

Advertentie – lees hieronder verder

Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be

Door Maxime Hérion Journalist
Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Porsche Taycan voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Porsche Taycan
tweedehands Sport Turismo| Performance batterij| Pano| Bose
74.950 km 64.950 €
Premium Car Company - 3900 Overpelt Bekijk
Porsche Taycan
tweedehands Cross Turismo 93.4 kWh 4S FULL Optie*BTW Garantie*
79.559 km 70.999 €
Kubika Cars - 3530 Houthalen-Helchteren Bekijk
Porsche Taycan
tweedehands 4 CrossTurismo Pano BOSE InnoDrive 14-way Pass. Display
74.563 km 64.900 €
DCT Belgium BVBA - 8710 Wielsbeke Bekijk
Porsche Taycan
tweedehands 'Turbo' 93.4 kWh ✔Full | Pano | Wood Interior
25.210 km 94.849 €
Autobedrijf Caudron NV - 9200 Dendermonde Bekijk

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!