Tot dusver heeft de beperkte levensduur van lithium-zwavelbatterijen het gebruik ervan in elektrische auto’s verhinderd. Jammer, want dit type accu biedt ook tal van voordelen: de batterij is lichter dan de momenteel gebruikte lithium-ionbatterijen en levert twee keer zoveel energie.
Oude batterijen recycleren
Wetenschappers van het Gwangju Scientific Institute in Zuid-Korea (GIST) hebben onlangs een manier ontwikkeld om het verlies van de geleidbaarheid van de chemische structuur, het tot nu toe bekende probleem, te vertragen door kobaltoxalaat te gebruiken voor de positieve kant van de batterij. De resultaten zijn veelbelovend, en bovendien wordt de chemische stof verkregen door oude lithium-ionbatterijen te recycleren. Een ontdekking die misschien gaat leiden tot een kleine revolutie in de wereld van de elektrische auto.
Advertentie – lees hieronder verder
Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:
- Bezoek gocar.be regelmatig
- Volg Gocar op Google Nieuws
- Abonneer op de Gocar-nieuwsbrief