In 2013 stelde Ferrari de supercar LaFerrari voor, het eerste geëlektrificeerde model van het merk. De wagen kreeg een dikke atmosferische V12 met een cilinderinhoud van 6,3 liter, gekoppeld aan een Hy-KERS-systeem (om energie terug te winnen) dat was geïnspireerd op de technologie uit de Formule 1. Samen leverde dat een indrukwekkend vermogen op van 963 pk en 900 Nm. In totaal werden er 500 exemplaren van deze auto gebouwd, tot in 2016.
De ontwikkeling van de aandrijflijn van de LaFerrari vergde heel wat werk van de ingenieurs van het merk met het steigerende paard. Zij voerden talloze testritten uit vooraleer de wagen gelanceerd werd. Daarvoor bouwden ze een mule, een auto die specifiek dient om een motor te testen. Intern werd dit voertuig F150 Muletto M4 genoemd. Het werd gebaseerd op de 458 Berlinetta.
Zwaar aangepast
Het chassis van de wagen werd grondig aangepast om plaats te bieden aan de V12 in plaats van de oorspronkelijke V8. Het uiterlijk veranderde volledig, met een front dat door zijn verlengde overhang wat doet denken aan een vis, tal van luchtinlaten en een serviceluik dat extra toegang biedt tot de mechaniek. Overal op de carrosserie werden extra elementen toegevoegd. Ook de uitlaatpijpen zijn opvallend verlengd.
Advertentie – lees hieronder verder
Hoewel de wielen er vrij standaard uitzien, ontbreekt hun naafdeksel. De carrosserie is uitgevoerd in een ongebruikelijke matzwarte lak. In tegenstelling tot de buitenkant lijkt het interieur grotendeels standaard, op een sticker in het midden van het stuur na die aangeeft dat deze wagen over een geëlektrificeerde aandrijving beschikt. Enkele toegevoegde knoppen en de aanwezigheid van een batterij aan de voeten van de passagier verraden dat het hier om een prototype gaat.
Gered van de schroothoop
Deze mule werd gebruikt van mei 2011 tot december 2012 en werd meermaals gefotografeerd door paparazzi. Hun beelden verschenen in verschillende magazines, die prompt de komst van een nieuw Ferrari-model aankondigden. Na de lancering van de LaFerrari had dit prototype normaal gezien gewoon naar de schroothoop gemoeten.
Het is niet bekend waarom hij toch in originele staat bewaard is gebleven. Vermoedelijk worden sommige testmules verkocht aan trouwe klanten, op voorwaarde dat ze er niet mee rijden. In elk geval is dit exemplaar niet gehomologeerd en dus niet toegelaten op de openbare weg. Je kunt er dus alleen naar kijken… of een circuit zoeken waar hij wel mag rijden.
De F150 Muletto M4 wordt op 15 augustus geveild door RM Sotheby’s, tijdens een event op het prestigieuze Concours d’Élégance van Pebble Beach. Ondanks zijn bijzonder lelijke uiterlijk en het feit dat je er amper iets mee kunt doen, wordt zijn waarde geschat tussen 773.000 en 1,03 miljoen euro.
Op zoek naar een auto? Zoek, vind en koop het beste model op Gocar.be