Tesla verandert samenstelling van batterijen

Tesla heeft aangekondigd dat het de samenstelling van zijn batterijen zal veranderen. Een actie die alleen de basismodellen betreft en gevolgen heeft voor de autonomie.

Gepubliceerd op 28 oktober 2021
Leestijd : 2 min

Deel

Tesla verandert samenstelling van batterijen

De constructeur kondigde het nieuws aan tijdens de presentatie van de resultaten van het derde kwartaal van 2021. Voortaan produceert Tesla nieuwe batterijen met een gevoelig andere chemische samenstelling. Batterijen die lithium-ijzerfosfaat (LFP) combineren, zullen de huidige nikkel-kobalt-aluminiumbatterijen vervangen.

Deze beslissing gaat alleen over de zogenaamde basismodellen. Technisch gezien heeft de lithium-ijzerfosfaattechnologie verschillende voor- nadelen. Volgens een consultant van Guidehouse Insights zijn deze batterijen goedkoper en hebben ze geen nikkel of kobalt meer nodig. Deze chemische combinatie zou ook stabieler (en dus veiliger) zijn.

Advertentie – lees hieronder verder

Lagere energiedichtheid

Nog een voordeel is dat je als gebruiker geen aandacht moet schenken aan het laadniveau van de batterij. Normaliter is het beter om de batterijcapaciteit tussen 20 en 80 procent te houden zodat de elementen niet aangetast worden. Dit is niet het geval bij lithium-ijzerfosfaatbatterijen die tot 100 procent opgeladen kunnen worden zonder problemen op lange termijn. Ten slotte zijn deze batterijen ook gemakkelijker te recycleren en is de toeleveringsketen van grondstoffen veiliger.

Toch hebben deze batterijen een groot nadeel. De energiedichtheid van de cellen is minder goed, wat betekent dat ze de auto minder ver brengen. Bovendien zijn ze gevoeliger voor koude en daardoor minder doeltreffend in de winter.

In de praktijk zijn de Europese en Chinese modellen van Tesla al uitgerust met de lithium-ijzerfosfaatcellen. Het is dus in de eerste plaats een verandering voor de Amerikaanse klanten die nog andere technologie voorgeschoteld kregen. Dankzij deze verandering kan Tesla zijn productiekosten aanzienlijk verlagen … en zijn winst verhogen. Nieuws dat de investeerders van het merk graag zullen horen. De klanten wellicht iets minder graag.

Duizenden Belgische bestuurders volgen Gocar om op de hoogte te blijven en om de beste wagendeals te ontdekken. U toch ook? Blijf op de hoogte:

Door David Leclercq Autojournalist

Deel

Gocar marketplace
Bent u op zoek naar een nieuwe of tweedehands Tesla voertuig?
Hybride, elektrisch of thermisch? Nieuw of tweedehands? Specialist in het zoeken naar nieuwe en tweedehands voertuigen en al het autonieuws.
Tesla Model Y
tweedehands 72.5 kWh l Long Range l Performance l 377 kW l Towhook
96.250 km 36.750 €
TR Premium Cars - 9340 Lede Bekijk
Tesla Model 3
tweedehands Dual Motor AWD NAVI / FULL LED / PANO / CAMERA 360° / JA 20"
70.502 km 35.998 €
Soco Liège - 4340 Awans Bekijk
Tesla Model X
tweedehands 90 D Dual - 6 Pl Topstaat!
128.038 km 38.990 €
Provan Motors - 9810 Eke Bekijk
Tesla Model 3
tweedehands Model 3 78 kWh RWD "Netto 30000euro"
28.000 km 35.999 €
Itex Cars BV - 3600 Genk Bekijk

Gocar, jouw all-in-one autoplatform

Een marketplace om te kopen of verkopen, een nieuwssite om op de hoogte te blijven en een gids om eenvoudig betrouwbare professionele garages bij jou in de buurt te vinden.

In dezelfde categorie

Gocar newsletters
Gocar is de referentie. Of het nu gaat om het laatste autonieuws of de hotste mobiliteitsonderwerpen!
Schrijf je in voor onze Gocar-nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws en leuke aanbiedingen!
Uw inschrijving werd goed geregistreerd.